Skip to content

Begül Erhan

İstanbul ‘büyülü ses’i bekliyor

Ekim 31, 2011 - Kültür-Sanat

‘She’ ve ‘I Want You’ gibi unutulmaz şarkılara imza atan, dünyaca ünlü sanatçı, söz yazarı Elvis Costello 2 Kasım’da İstanbul’da müzikseverlerle buluşuyor.

 1977 yılında “My Aim Is True” albümüyle müzik hayatına başlayan ve Liverpool`un Beatles’tan bu yana çıkardığı en önemli müzik adamlarından biri sayılan ve Bob Dylan’dan sonra gelmiş en iyi şarkı sözü yazarı Elvis Costello, new wave ve reggea gibi türlere bulaşarak başladığı kariyerinde rock, pop, soul, caz gibi türleri, eşsiz vokali ve farklı bir müzik algısıyla bir araya getirdi.

Costello, pop müzik tarihinde bir devrim niteliğinde olan ve grubu The Attractions ile kaydettiği “Imperial Bedroom” albümünün yanı sıra Julia Roberts’ın unutulmaz filmi Nothing Hill’ın soundtrack’i “She” ve filmi de soundtrack’i ile aynı adı taşıyan “I Want You” parçası gibi unutulmaz baladlara da imza attı. Büyülü sesi, kendine has tarzı ve efsaneleşmiş şarkıları ile izleyicileri büyüleyen Costello, sahnede de hiç sönmeyen bir ateş gibi…

Elvis Costello’nun uzun süredir beklenen bu konseri UNilife Organizasyonuyla 2 Kasım’da Maslak Tim Show Center’da gerçekleşecek.