Skip to content

Begül Erhan

Usta-çırak El Ele Konser Verdi

Kasım 14, 2011 - Kültür-Sanat

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Roman Müzisyenleri Derneği ortaklığında usta-çırak el ele müzik konseri verildi.

Haber: Usta-çırak El Ele Konser Verdi

Bursa Yıldırım Belediyesi tarafından kültür ve sanat etkinliklerikapsamında Roman Müzisyenleri Derneği ortaklığında usta-çırak el elemüzik konseri verildi.

Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, bir yıldır ustaları tarafından eğitilen 100 Roman çocuğun enstrümanları ile verdiği konser ile başladı. Bursa’daki ilçe Roman dernek temsilcilerinin yanı sıraKocaeli Roman Müzisyenleri Derneği üyeleri ile  muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, eğitimin yetişmekte olan gençlerin gelişimi için büyük önem taşıdığını belirtirken, “Bu gece, el ele verildiğinde yapılamayacak diye düşünülenlerin başarılabildiğinin iyi bir örneğini izliyoruz. Romanlar, çok özel insanlar. Müziğe ve sanata olan yatkınlıklarının daha doğuştan olduğunu da bu geceki konserle izledik.” dedi. Keskin, belediyeciliğin sadece fiziki projelerle sınırlı olmadığını ifade ederek Yıldırım İlçesini kültür-sanatın kalbi yapmaya devam ettirdiklerini söyledi.

Konserde orkestranın en küçük sanatçısı 8 yaşındaki Yılmaz Erdener ile en büyük sanatçısı 15 yaşındaki Gül Esenboğa konuklardan büyük alkış aldı. Konser, son günlerde ‘İstanbul Olmaz Olsun’ adlı şarkısı ile gündemde bulunan Fırat Polat’ın söylediği şarkılarla son buldu.