Skip to content

Begül Erhan

Kapadokya’da ‘Caz’ tüm hızıyla devam ediyor

Kasım 19, 2011 - Kültür-Sanat

Geçtiğimiz sene mütevazi fakat kararlı bir girişimle başlayan ve büyük başarı yakalayan Kapadokya Caz Günleri, bu yıl 30 Kasım-4 Aralık 2011 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Geçen sene olduğu gibi bu sene de bütün etkinlikler herkese açık ve ücretsiz olacak.

 

Kapadokya’da 'Caz' tüm hızıyla devam ediyor
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2010’da Kozmik Müzik tarafından organize edilen Kapadokya Caz Günleri, bu sene de Kapadokya’nın büyülü doğa ve kültür varlıklarını caz müziği ile buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene basın tarafından büyük ilgiyle karşılaşan Kapadokya Caz Günleri,  2011’de daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Bu sene, Kapadokya Kültür Merkezi, Anatolian Houses, Han Çırağan, Bezirhane, Hanedan, Forum Kapadokya, La Rocca, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Nevşehir Üniversitesi’nde gerçekleşecek etkinliklerde, Swing A La Turc, İmer Demirer  Quartet & Ayşe Gencer, Onur Ataman Trio & Yahya Dai, Alp Ersönmez – Yazısız,  Ozan Musluoğlu Quartet & Meltem Ege ve Ülkü Sunat gibi isimler sahnede olacak. Etkileyici performansların yanı sıra sanatçılarla gerçekleşecek söyleşiler sayesinde, dinleyiciler caz müziği hakkında bilgi ve fikir paylaşımında bulunma şansı yakalayacaklar.

Kapadokya Caz Günleri 2011’in en büyük sürprizi, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek “Gençler için Caz” projesi olacak. Bine yakın öğrenciyi caz konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan etkinlikte çeşitli caz müzisyenlerinin atölyeleri ve Yahya Dai’nin bilgisayarlı müzik projesi B Planı yer alacak.

Kapadokya Caz Günleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir Valiliği, İl Özel İdaresi, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, KAPHIB, Forum Kapadokya, Argeus Turizm ve daha bir çok kuruluş tarafından destekleniyor. Bütün etkinlikler ücretsiz olarak izlenebiliyor ve bazı konser mekanlarına toplu ulaşım sağlanıyor.

Kapadokya Caz Günleri’nin açılış konseri, 30  Kasım 2011 tarihinde başarılı ney sanatçımız Şenol Filiz ve Önder Focan’ın da üyesi olduğu Swing A La Turc tarafından Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi’nde 20:30’da gerçekleştirilecek. Caz Günleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi 11 Kasım 2011 tarihinden itibaren kapadokyacazgunleri.com sitesinden edinilebilecek.

 

Kapadokya Caz Günleri Ekibi, geçen seneden aldığı enerji ve heyecanla, Kapadokya’nın büyüsünü müzikle birleştirmek ve Nevşehirlilerle buluşmak için gün sayıyor!