Skip to content

Begül Erhan

Gitar Dergisi’nin yeni sayısı çıktı!

Kasım 26, 2011 - Kültür-Sanat

Drum And Bass Magazine

2011 yılının son sayısında efsane gitaristler sizi bekliyor!

Kuruluşundan bugüne dek Toto grubunun değişmeyen tek elemanı, tüm zamanların en önemli stüdyo müzisyenlerinden Steve Lukather ve Mr. Big’den tanıyıp takip ettiğimiz Paul Gilbert bu sayının özel röportajları.

80’lerde Astor Piazzola ve Leo Brouwer ile kaydettiği albümleriyle klasik gitar dünyasında önemli bir yer edinmiş olan Uruguaylı gitarist Jorge Oraison ve özellikle Paco de Lucia ile yaptığı performanslardan tanıdığımız Canizares röportajlarını da bu sayıda bulabilirsiniz.

Pedal modifiye bölümünde birçok gitaristin set-up’ında yer alan “Boss Metal Zone MT-2” modifiyesini, ayrıca lambalı amfilerden daha doğru sesler elde etmenizi sağlayacak “Bias Ayarları” bölümünü Selim Sayarı’nın kaleminden okuyabilirsiniz.

Sarp Maden’in Quartet Muartet – Dokuz Parça albümünden seçmiş olduğu “Dikey” parçasının analizi-notaları ve John Scofield’ın Still Warm albümünden “Protocol” isimli parçanın transkripsiyonu bu sayıda yer alan çalışmalar.

Çağlayan Yıldız’dan quartal armoni, Erdem Koca’dan doğru gitarı seçme rehberi, Kerem Türkaydın’dan Roland VG99 ürün analizi ve gitar efektleri dosyası dergide yer alan diğer başlıklar.

Gitar Dergisi’ne birçok şehirdeki önemli satış noktalarından ve D&R mağazalarından ulaşabilirsiniz.

www.gitardergisi.com