Skip to content

Begül Erhan

Resitalim, Kuruluş Yıldönümünde Barış Manço’yu Şarkıları ile Andı

Aralık 2, 2011 - Kültür-Sanat

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Resitalim Müzik Okulu, kuruluşunun 7.yıl dönümündeSarı Gelin, Yemen Türküsü ve Uzun İnce Bir Yoldayım türkülerini seslendirerek kutladı.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Resitalim Müzik Okulu, kuruluşunun7. yıl dönümünde Sarı Gelin, YemenTürküsü ve Uzun İnce Bir Yoldayım türkülerini seslendirerek kutladı.

Kuruluş yıl dönümü etkinliğindeöğrenciler, türküler yanı sıra hayatınıkaybeden sanatçılar Barış Manço,Cem Karaca ve Fikret Kızılokşarkılarını seslendirdi. Öğrenciler,Barış Manço’nun Dağlar Dağlar ile Gülpembe, Cem Karaca’nın Tamirci Çırağı ve Fikret Kızılok’un Zaman Zaman şarkılarını seslendirdi.

Resitalim Müzik Okulu Müdürü ve Müzik Öğretmeni Dilber Gözübüyük, kuruluşlarının 7 yılında yetiştirdikleri öğrencilerin Anadolu insanının duygularını asırlardır dilden dile aktarılarak gelinen türküleri seslendirmelerinin gururu içinde olduklarını söyledi. 7 yıl içinde bin 500 öğrenciye sağlıklı müzik bilgisi ve müzik aleti çalmasını öğrettiklerini belirten Gözübüyük, ayrıca 7 yılda hayatlarını kaybeden Barış Manço, Cem Karaca ve Fikret Kızılok’un sevilen şarkılarını seslendirerek andıklarını kaydetti.

Gözübüyük, “Kuruluş yıl dönümümüzü türkülerimiz ve ölümünden sonra halen sevilen sanatçıların şarkılarını seslendirmek istedik. Barış Manço ve Cem Karaca gibi sanatçıların unutulmamasını istedik.” diye konuştu.