Skip to content

doremusic

Hasan Aldemir

Hasan Aldemir 01Hasan Aldemir 03Hasan-Aldemir-04

1980 yılında Ankara’da doğdu. Müziğe ilk olarak 1997 yılında, K.B. Devlet Çoksesli Gençlik Korosu’nun açtığı sınavı kazanarak başladı. Beş yıl boyunca korist-tenor olarak sürdürdüğü müzik çalışmalarını, Murat İşbilen’den aldığı gitar dersleri ile devam ettirdi. Sırası ile Pop(ritm) gitar, Klasik gitar ve Flâmenko Gitar üzerine uzun süreli dersler aldı. Daha sonra Flâmenko Gitar çalışmalarına uzunca bir süre Ceyhun Güneş ile devam etti. Gitarın yanı sıra eskiden bu yana ilgi duyduğu Basgitar üzerine de yoğunlaşıp, Burç Sözer ile çalışmalarına daha da hız verdi. Flâmenko müziğine olan ilgisi nedeniyle Flâmenko Basgitar üzerine incelemeler ve çalışmalarda bulundu.

En büyük şansının hep, iyi hocalar ile çalışmak olduğunu söyleyen Hasan Aldemir, yurt içinden ve dışından birçok sanatçının orkestrasında Gitarist ve Bas gitarist olarak yer aldı. Hocası Murat İşbilen’le klasik ve Flâmenko müziği üzerine radyo programları yapıp, daha sonra da dünya müzikleri üzerine programlar yaptı ve birçok sanatçı ile söyleşiler de bulundu. Kültür ve sanat üzerine yazdığı yazılar basın organlarında yayınlandı.

Ekim 2011’de düzenlenen Bilkent World Musıc Fest’de İngiliz şarkıcı Paula DARWISH ve Macar şarkıcı Hannah BERGER’le çalıştı ve bu sanatçıların diğer turnelerinde de gitaristlik yapmaya devam etti.

Hasan Aldemir, halen radyo ve konser çalışmalarına devam etmekte olup, bir yandan da gitar eğitmenliğini sürdürmektedir.